Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

piątek, 01 września 2017

MURATOR zaprasza na kolejną konferencję budowlaną, tym razem poświęconą termomodernizacji budynków wielorodzinnych. Odbędzie się ona 27 września 2017 w Warszawie (Hotel Bellotto, ul. Senatorska 13/15, godz. 10-15). Zagadnienia formalno-prawne dotyczące termomodernizacji, systemy wspierania tego typu inwestycji, opłacalność i efektywność poparte konkretnymi przykładami, rozwiązania technologiczne i błędy wykonawcze - to tylko wybrane zagadnienia, którymi podzielą się eksperci. Udział w Konferencji jest bezpłatny – wymaga jedynie rejestracji.

Nowe budynki wznoszone są z zachowaniem wysokich parametrów efektywności energetycznej. Większym wyzwaniem są budynki już istniejące, które również powinny mieć podobny standard, a są przeważnie energochłonne i niedogrzane. Warunkiem zmniejszenia zużycia energii budynku, tym samym zmniejszenia kosztów jego eksploatacji jest termomodernizacja. Co ważne, przedsięwzięcie to wiążę się również z podniesieniem komfortu mieszkania i bezpieczeństwa. Nie można pomijać tu korzyści środowiskowych.

Efektywna technologicznie i ekonomicznie termomodernizacja budynku wymaga kompleksowej analizy stanu technicznego budynku z audytem energetycznym włącznie. Zakres prac remontowych i modernizacyjnych polega często nie tylko na ociepleniu przegród zewnętrznych i wymianie stolarki, ale również wymianie systemu grzewczego, usprawnieniu systemu wentylacji, a nawet modernizacji źródeł światła. Patronat nad Konferencją objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, SARP, PIIB, NAPE, KAPE, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości w Warszawie

Szczegółowy program oraz rejestracja:
http://www.muratorplus.pl/biznes/konferencja-termomodernizacja/

Miesięcznik „Murator”, będący jednym ze sztandarowych magazynów Grupy ZPR Media, od blisko 35 lat jest niekwestionowanym liderem na rynku prasy budowlanej. Wokół marki MURATOR obok wielu publikacji specjalistycznych funkcjonują budowlano-architektoniczne serwisy Internetowe oraz rozwinęła się także działalność uzupełniająca: kolekcja projektów gotowych domów i budynków usługowych oraz gospodarczych, a także pośrednictwo finansowe. Od 2015 roku MURATOR regularnie organizuje również profesjonalne konferencje budowlane.