Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

czwartek, 14 września 2017

Systemy BMS – droga do energooszczędności i efektywnej modernizacji budynków w świetle Dyrektyw Unii Europejskiej. Proces inwestycyjny od zamówień publicznych po realizacje.


18-19 października 2017 w Hotelu Lamberton*** Business & Conferences, w miejscowości Ołtarzew koło Warszawy, odbędzie się druga edycja ogólnopolskiego spotkania praktyków zarządzania inteligentnymi budynkami i zintegrowanej automatyki budynkowej - Projekt BMS 2017. Konferencja adresowana jest do decydentów reprezentujących firmy o profilu integrator, instalator oraz facility i energy management, służby techniczne, zarządcy nieruchomością.

Zobacz program Projekt BMS 2017 >>

W trakcie wykładów i debaty eksperci branżowi oraz przedstawiciele instytucji branżowych podzielą się swoją wiedzą. Przeprowadzony zostanie panel dyskusyjny na temat „Procesu inwestycyjnego z zastosowaniem systemów BMS. Modernizacja budynków użyteczności publicznej oraz biurowych w świetle Dyrektyw Unii Europejskiej”. Podczas debaty poruszone zostaną następujące tematy: etapy procesu inwestycyjnego; planowanie inwestycji; commissioning; doradztwo na etapie założeń inwestycji – konsultacje techniczne, wspomaganie inwestora przez producenta; narzędzia wspomagające; obiekt i realizacja; rola zespołu technicznego; optymalizacja procesu rozruchowego. W debacie wezmą dział m.in. przedstawiciele IFMA Polska, KNX Professionals Polska, Kancelarii prawnej SMW Legal, przedstawiciele użytkowników końcowych.

Eksperci zwrócą uwagę na wymogi dla budynków użyteczności publicznej obowiązujące od 2018 roku: „Budownictwo 2.0. Jak to zrobić w zamówieniach publicznych. Nowe technologie w budownictwie i ich zastosowanie na rynku publicznym w kontekście dyrektyw dotyczących zamówień publicznych i charakterystyki energetycznej budynków.” Temat omówią Radcy Prawni Konrad Majewski i Kamil Stolarski z kancelarii SMW Legal.

Przedstawione zostaną przykłady wdrożeń, między innymi „Case study na temat budynku Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego”. Prelekcje poprowadzą: dr inż. Małgorzata Fedorczak-Cisak – Dyrektor Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej w Krakowie i dr hab. inż. arch. Marcin Furtak – Dyrektor Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej w Krakowie.

Uczestnikom przybliżone zostaną światowe trendy, w tym wykład gościa specjalnego: John D. Petze, Dyrektora Zarządzającego, Project-Haystack.org: „Uwalniamy potencjał danych z systemów urządzeń — Wprowadzenie do Project Haystack oraz modelowanie danych w systemach zarządzania budynkami BMS i systemach zarządzania energią” Wykłady eksperckie poprowadzą także SPIE Polska, KNX Professionals Polska.

Przez pełne dwa dni sprawdzone rozwiązania i najciekawsze wdrożenia oraz nowinki technologiczne w zakresie systemów automatyki budynkowej, i technologii zarządzania budynkami zaprezentują: GLOBAL CONTROL 5, ROGER, SIEMENS, WAGO ELWAG, AMIT, IMPAKT, POWERWALKER, SOMFY, ENIKA. Natomiast pierwszy dzień konferencji zakończy bankiet i część integracyjna, które zaowocują w nieformalne kontakty, które przełożą się na efektywną współpracę z obecnymi i potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Wśród Patronów i Ekspertów są min.: Patroni Honorowi: Narodowa Agencja Poszanowania Energii - NAPE, Stowarzyszenie Polskich Energetyków – SPE; Patroni Merytoryczni: IFMA Polska, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, Klaster Zrównoważona Infrastruktura, SPIE Polska, KNX Professionals Polska, Kancelaria prawna SMW Legal.

Zarejestruj się na Projekt BMS 2017 >>

W celu rejestracji na konferencję należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.projektbms.pl/rejestracja. Szczegółowe informacje dotyczące udziału dostępne są na stronie wydarzenia.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
www.projektbms.pl oraz na www.facebook.com/projektbms

Informacje o Organizatorze
Lockus sp. z o.o. specjalizuje się w podnoszeniu jakości spotkań w branży nowych technologii. Organizujemy wydarzenia, które łączą zainteresowane współpracą strony. Wdrażamy i realizujemy projekty umożliwiające osiąganie celów sprzedażowych i wizerunkowych. Maksymalizujemy korzyści płynące z bezpośrednich kontaktów biznesowych. www.lockus.pl