Strona główna>O NAPE>Aktualności

Aktualności

poniedziałek, 08 maja 2017

 

OZE Day - Dzień Odnawialnych Źródeł Energii realizowany  dnia 17 maja br. na Akademii Górniczo - Hutniczej to festiwal naukowy, który jest połączeniem zróżnicowanych tematycznie  ekspozycji, warsztatów i konferencji poświęconych odnawialnym  źródłom energii.

Fundamentalnymi motorami napędowymi całego wydarzenia są: 

  • popularyzacja i promocja odnawialnych źródeł energii oraz zasady zrównoważonego rozwoju,
  • wzrost świadomości i wykorzystania alternatywnych źródeł energii  w aspekcie racjonalnego korzystania z zasobów środowiska,
  • umożliwienie studentom i absolwentom zapoznania się z rynkiem pracy w obszarze OZE,
  • zainteresowanie osób niezwiązanych z AGH tematem OZE, w szczególności mieszkańców Krakowa oraz młodzieży licealnej.

Tegoroczna, czyli już siódma edycja festiwalu prowadzona będzie pod hasłem „Z OZE w przyszłość” i ma na celu pokazanie roli jaką z biegiem czasu będzie pełnił przemysł OZE oraz jak innowacyjną jest branżą. Nacisk położony będzie na nowinki branżowe, jednakże jak zawsze będzie też okazja zapoznać się z podstawami wiedzy o OZE.

Bierzemy pod uwagę opinie, które przekazują nam uczestnicy poprzednich edycji dlatego w tym roku wydłużamy festiwal o dodatkowe 3 dni. 15 i 16 odbędą się warsztaty praktyczne z tematyki OZE, 17 maja to główny dzień festiwalu podczas którego na terenie AGH odbędzie się konferencja, będzie można zajrzeć na ekspozycję mobilną i stacjonarną gdzie wystawiać się będą firmy i organizacje związane z branżą OZE a 18 maja to dzień przeznaczony na wielki turniej piłki nożnej odbywający się w ramach OZE Day.

W tym roku po raz pierwszy organizujemy Grę Miejską związaną z tematyką OZE i miastem Kraków. Będzie ona miała miejsce w czwartek 11 maja, w czasie krakowskich Juwenaliów.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę: http://www.oze-day.agh.edu.pl/ , oraz na fanpage na portalu Facebook: https://www.facebook.com/OZEDay